Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  1. Ana Sayfa
  2. Ortaklarımız
  3. Nurhan Ünal

Nurhan ÜNAL

Nurhan ÜNAL

1967 doğumlu olup, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra avukatlık stajını yaptı. Avukatlık mesleğinde; 30 yılı aşkın süre başta Maden, İnşaat, Turizm ve Savunma Sanayi Sektörü olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren şirket/grup şirketlere; ihtiyaca yönelik hukuk ve arabuluculuk birimlerinin ve sistemlerinin oluşturulması, ulusal ve uluslararası alanlarda iş, dava ve tahkim süreçlerinin takipleri ve bunların koordinasyonun sağlanması, sözleşmelerin hazırlanması ve müzakerelerinin yürütülmesi, baştan sona arabuluculuk süreçlerinin avukat ya da arabulucu olarak yönetilmesi ve koordinasyonu ve genel olarak hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri verdi.

Farklı tarihlerde Enerji Hukuku, Kamu İhale Hukuku, Türk Ticaret Kanunu, AB Projeleri Yönetimi, Bilirkişilik, Ticari Sözleşmeler, İthalat ve İhracat Uygulamaları, Marka Vekilliği, Patent Vekilliği, Konkordato Komiserliği, Arabuluculuk, İleri Arabuluculuk, Arabuluculuk ile ilgili Ulusal ve Uluslararası seminer ve Uzman arabuluculuk eğitimleri almıştır. Ayrıca; Türkiye Barolar Birliğinde İnsan Hakları Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği, Mülteci Hukuku, Çalışma Grubu, Mülkiyet Hukuku Çalışma Grubu, Proje Çalışma Grubu, İnsan Hakları Merkez Yönetim Kurulu Üyelikleri, Arabuluculuk Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yapmıştır. Ankara Barosu bünyesinde Yayın Kurulu, CMUK Komisyonu, Tüketici Komisyonlarında aktif görev almış, Düşünce Kooperatifinde Kurucu üyelik, Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Aydos Vakfında Kurucu üyelik, Onursal Üyelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir. Bunların yanı sıra; Arabuluculuk merkez çalıştayları düzenleme kurulları üyeliği, merkez kuruluşu ve mevzuatı oluşturma çalışma kurulu üyeliği, arabuluculuk etik çalışma kurulu üyeliği, arabuluculuk dernekler çalışmaları grubu üyelikleri bulunmaktadır.

Arabuluculuk alanında çıkan mevzuatlara ilişkin olarak gerek T.B.M.M. alt kurullarında gerekse genel kurullarında yapılan çalışmalara katılmış, Arabuluculuk yönetmeliği çalışmalarında bulunmuştur. Temel ve ileri arabuluculuk eğitimleri vermekte ve TBB tarafından başlatılan Taraf Vekilliği Eğitimi Çalışmalarının Koordinatörlüğünü yürütmektedir. Halen 7498 sicil numarasıyla Adalet Bakanlığı Arabuluculuk siciline kayıt olup, avukatlık yanında aktif olarak arabuluculuk yapmaya devam etmektedir.

İyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Geri Dön
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et