Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  1. Ana Sayfa
  2. Arabuluculuk
  3. Neden Arabuluculuk?

NEDEN ARABULUCULUK?

Arabuluculuk, Dostane Bir Çözüm Yöntemidir

Arabuluculuk yolu ile uyuşmazlığın çözüm yolu, taraflar arasında uyuşmazlığın ilk ortaya çıkmaya başladığı andan yargılamanın sonuna kadar her aşamasında uygulanabilmektedir. Taraflar arasındaki uyuşmazlığın derinleşmesini önlemeyi ve uyuşmazlığın taraflarının da katılımı ile bulacakları barışçıl çözümlerle nihayete erdirmeyi amaçlamaktadır.

Bu yolla çözüm, mahkeme yolu ile çözüme göre çok daha hızlı ve ucuz olup, Tahkime göre de ucuzdur.

Bu çözüm yolu, taraflar arasında bozulan iletişim kanallarını da onardığından tarafların ticari ve/veya kişisel ilişkilerinin çok daha sağlıklı bir şekilde devam edebilmesine katkı verir.

Arabuluculuk, Ticari ve/veya Şahsi Sırlara Saygı Duyar

Arabuluculuk yolu ile uyuşmazlık çözüm metodunun önemli bir özelliği de taraflar arasındaki ticari ve/veya şahsi sırlara saygı duymasıdır. Bu yolda gizlilik en önemli unsur olup, tarafların sırları sır olarak kalmaya devam eder.

Arabuluculuk yolu ile uyuşmazlık çözüm yoluna gerek dava yoluna gitmeden önce, gerekse yargılamanın her aşamasında başvurulabilir.

Arabuluculuk sonuç tutanağı, mahkeme kararına eş kuvvette bir metindir.

Taraflar, aralarındaki uyuşmazlığın çözümüne katkı verecek arabulucuyu kendileri seçebilirler.

Her iki tarafın avukatla temsil edilmesi halinde arabuluculuk sonuç tutanağı yasal olarak mahkeme kararına eş kuvvette bir metindir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam