Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  1. Ana Sayfa
  2. Ortaklarımız
  3. Mine Demirezen

Mine DEMİREZEN

Mine DEMİREZEN

Antalya Anadolu Lisesinden 2000 yılında mezun olup aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmiş ve 2004 yılında mezun olmuştur. Ankara’ da başlattığı avukatlık stajını Antalya’ da tamamlamış ve 2005 yılından bu yana ağırlıklı olarak şirket danışmanlığı, İcra ve İflas Hukuku, Borçlar Hukuku, Tüketici Hukuku gibi alanlarda avukatlık mesleğini yapmaktadır. Farklı tarihlerde İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku, Sosyal Güvenlik ve İşçilik Alacakları Hesaplamaları, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve İnsan Hakları, Ceza Muhakemesi Kanunu, Uzlaşma, Yargıtay Yargı Etiği İlkeleri Hukuk Kliniği ve Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi gibi alanlarda eğitimler almıştır.

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Temel Eğitimine 2016 yılında katılmış olup, devam eden süreçte yazılı sınav ve mülakatı geçerek, 3885 sicil numarasıyla Arabulucular siciline kaydolmuştur. İş Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimine 2018 yılında katılmış ve “Temel Arabuluculuk Eğitiminde, Arabuluculuk Mevzuatı ve Arabuluculuk Uygulamaları Eğitimi” ile “İş Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi” vermektedir. Aynı zamanda, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Kliniği dersi dahilinde, koordinatör öğretim görevlisi eşliğinde, arabuluculuk mevzuat ve uygulama eğitimleri vermiştir. Anlaşmazlık Çözümü, Müzakere ve Akran Arabulucu-Barış Yapıcı Eğitim Programı kapsamında Akran Arabuluculuk Eğitici Eğitimi almış ve bazı okullarda yürütülen Akran Arabulucu-Barış Yapıcı Lider projelerini yürütmektedir.

İstanbul Anadolu Adliyesi Dergisinin Mayıs 2017 sayısında “Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemi Olarak Arabuluculuk” başlıklı çalışması yayımlanmıştır. Adalet Bakanlığı, Arabuluculuk Daire Başkanlığı, TBB, TOBB ile birlikte Adana, İzmir, Kocaeli, Gaziantep, Ankara ve Antalya Barolarının işbirliği ile gerçekleştirilen, “Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk ve Arabuluculukta Avukatın Rolü” konulu sempozyumları takip etmiş ve sunumları kaleme almıştır. Bu çalışmalar, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından, “Sempozyum Notları” adı altında kitap haline getirilmiştir. Arabulucular Dernekleri ile Arabuluculuk Merkezlerince düzenlenen bazı çalıştaylarda raportörlük yapmış ve Şubat 2019’ da “Arabuluculuk Temel Kitabı” Aristo yayınevi tarafından yayımlanmıştır.

Türkiye Barolar Birliği, Arabuluculuk Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi olup arabuluculuk süreçlerinde etkili taraf vekilliği konusunda çalışmalar yapmaktadır. Avukatlık yanında aktif olarak arabuluculuk yapmaya devam etmekte ve orta seviyede İngilizce bilmektedir.

Geri Dön
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et