Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  1. Ana Sayfa
  2. Ortaklarımız
  3. Mehmet Serhan Özdemir

Mehmet Serhan ÖZDEMİR

Mehmet Serhan ÖZDEMİR

1989 TED Ankara Koleji’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmiş ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1994 yılında bitirmiştir. 1996 yılında Ankara Barosuna kayıtlı olarak avukatlık ruhsatı almıştır. Ankara’da serbest olarak avukatlık yapmaktadır.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalında, Devletler Özel Hukuku alanında Yüksek Lisans yapmış ve 2001 yılında, Yüksek Lisans diploması almıştır. “Türkiye’de Çalışan Yabancıların Sosyal Güvenlik Hakları” isimli yüksek Lisans tezi bulunmaktadır. Basın Hukuku, Şirket Tasfiyesi, İflas, iş, Alacak ve Tazminat davalarında çalışmıştır ve şirketlere danışmanlık hizmetleri vermektedir. 2008 yılında Arabuluculuk ve Spor Hukuku alanları ile ilgilenmiştir.

L’accademia Arete İtalya’dan arabuluculuk sertifikası ve 2010 yılında ISDE (Instituto Superior de Derecho Economia) Barselona’dan, Yaz Programı çerçevesinde Spor Hukuku sertifikası almıştır. Mahkemelerde Spor Hukuku alanında bilirkişilik yapmaktadır. Spor Hukuku alanında yayınlanmış 11 makalesi bulunmaktadır. 2010 yılında Arabulucu olarak MBB (Mediators Beyond Borders)-New York üyeliğine kabul edilmiştir. 07.06.2012 tarihinde çıkan Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu kapsamında Adalet Bakanlığının açtığı sınav sonucunda, Adalet Bakanlığı Arabulucular listesinde 22 sicil numaralı arabulucu olmuştur. İş Hukuku alanında Arabuluculuk Uzmanlığı Sertifikasını Ankara Üniversitesinden almıştır. Ankara Barosu tarafından düzenlenen programlarda Spor Hukuku ve Avukat Stajyerlerine Avukatlık Hukuku dersleri vermektedir.

İyi derece İngilizce bilmektedir.

Geri Dön
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam