Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  1. Ana Sayfa
  2. Ortaklarımız
  3. Sülün Güçer

Sülün GÜÇER

Dr.

Sülün GÜÇER

1978 yılında Ankara’da doğdu. Eğitim sürecinin bir kısmını Fransa (Paris) da tamamladıktan sonra 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisans ve Doktorasını (2008) Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde tamamladı. 2000 yılından bu yana avukatlık yapmakta, ağırlıklı olarak birleşme ve devralmalar ve ticari konularda danışmanlık, bankacılık, sermaye piyasası mevzuatı, enerji mevzuatı, fikri haklar konularında hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çeşitli Üniversitelerde konuk öğretim üyesi olarak ekonomi hukuk ilişkisi ve uluslararası ekonomik entegrasyonlar dersleri anlatmakta yine Elektrik Mühendisleri Odası bünyesinde Temel Bilirkişilik Eğitimi dersleri vermektedir. Eser (EPC, O&M, FIDIC bazlı sözleşmeler, anahtar teslim inşaat sözleşmeleri vb) ve satım sözleşmelerinden kaynaklı çok sayıda ICC, UNCITRAL, İSTAC kuralları çerçevesinde tahkim uyuşmazlığında taraf vekilliği yapmıştır. 2013 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen Arabuluculuk Eğitimine katılmış olup, devam eden süreçte yazılı ve mülakat sınavlarını geçerek 853 sicil numarasıyla Arabuluculuk siciline kayıt olmuştur.

2016 yılında arabuluculuk yenileme eğitimini, 2018 yılında ise İş Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimini almıştır. Çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ve “Rekabet Hukukunda Hakim Durumun Kötüye Kullanılması Çerçevesinde Sınai Mülkiyet Hakları” adlı basılı bir kitabı bulunmaktadır.

Çok iyi seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Geri Dön
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam