Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  1. Ana Sayfa
  2. Ortaklarımız
  3. M. Emin Seçkin Arikan

M. Emin Seçkin ARIKAN

M. Emin Seçkin ARIKAN

1966 Ordu doğumlu, Galatasaray Lisesi, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve ABD Teksas Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim gördü. 1993 yılından buyana Ankara’da serbest avukatlık, yurtiçinde ve yurtdışındaki çeşitli tahkim davalarında avukatlık ve hakemlik, 2016 yılından buyana da Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kayıtlı olarak arabuluculuk, yapmaktadır.

2006 yılından bu yana çok sayıda ulusal ve uluslararası arabuluculuk eğitimine katılmış; yurtiçi ve yurtdışında arabuluculuk görüşmelerinde arabuluculuk ve taraf vekili olarak; panel, sempozyum, seminer ve benzeri etkinliklerde katılımcı, konuşmacı ve oturum başkanı olarak yer almıştır.

2001-2006 yıllarında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bankacılık ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak İngilizce Sözleşmeler, Uluslararası Ticaret Hukuku, Alternatif Uyuşmazlık Çözümü derslerini, 2015-2016 Öğretim yılında TOBB Üniversitesi Hukuk Fakültesinde seçimlik Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri dersini vermiştir.

1998-1999 yıllarında Sanayi Bakanlığı Tüketici Konseyi Türkiye Barolar Birliği temsilcisi, 2002-2006 yılları arasında Türkiye Barolar Birliği Dış İlişkiler ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı, 2006-2007 dönemi Ankara Metropolitan Rotary Kulübü Başkanı, 2005-2010 yıları arası Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Başkanı, 2008-2010 yılları arasında Ankara Barosu Türkiye Barolar Birliği delegesi, 2009-2011 yılları arasında Ankara Barosu Eğitim Merkezi eğitmeni (Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları konusunda), 2014-2016 yılları arasında Ankara Barosu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Avrupa ve Dünyadaki arabuluculuk uyuglamalarının karşılaştırmalı incelemelerinin yapıldığı “The Variegated Landscape of Mediation” isimli kitap ile Güney Akdeniz ülkelerindeki tahkim ve arabuluculuk uygulamalarını inceleyen “Arbitration and Mediation in the Southern Mediterranean Countries” isimli kitapların Türkiye bölümlerinin yazarıdır.

Halen Türk Amerikan Derneği Başkan Yardımcısı ve Amerikan Barolar Birliği Türkiye Temsilciliği görevleri devam etmektedir.

Çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Fransızca bilmektedir.

Geri Dön
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et