Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  1. Ana Sayfa
  2. Ortaklarımız
  3. Andrew Goodman

Andrew GOODMAN

Prof. Dr.

Andrew GOODMAN

1988 yılından beri hakemlik 1993 yılından beri ise, Etkili Uyuşmazlık Çözüm Merkezi CEDR bünyesinde arabulucu olarak faaliyet göstermektedir. Uluslararası alanda çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına, yargı makamlarına, Baro ve şirketlere arabulucu ve taraf vekili olarak çok sayıda eğitim vermiştir. Halen Arabuluculuk Savunucuları Daimi Konferansı düzenleyicisi, Arabuluculuk Denetmenleri, Eğitmenler ve Eğiticiler Derneği Direktörü ve Baro Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Komitesi üyesi, Uluslararası Arabuluculuk Enstitüsü Bağımsız Standartlar Komisyonu üyesi ve IMI Arabuluculuk Savunuculuk Değerleme Alt Komitesi Eş Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Arabuluculuk konusunda Türk Yargıtay’ının ve Brüksel’de bulunan Adalet Konseyinin danışmanlığını yapmaktadır.

Mesleki uzmanlığı; ticaret, inşaat, petrol ve gaz, ortaklık, franchising ve tarımsal uyuşmazlıklara kadar uzanmaktadır. Halen Rushmore Üniversitesi bünyesinde Çatışma Yönetimi ve Uyuşmazlık Çözüm Çalışmaları alanında profesördür. UCL ve SOAS, Londra Üniversitesi’nde ve İngiltere içerisinde 10 kadar farklı Üniversitede Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözümü konusunda yüksek lisans seviyesinde konuk öğretim üyesi olarak ders vermektedir. Dubai Emlak Enstitüsü ve Witwatersrand Üniversitesi’nden Mandela Enstitüsü’nde tahkim ve arabuluculuk konusunda konuk öğretim görevlisidir.

Yaklaşık 50 kadar kitabın ve 12 adet derginin yazarı ve editörüdür. Kitapları arasında “Arabuluculuk için Hazırlanmak-Tüketiciler için Bir Kılavuz”, “Etkili Arabuluculuk Vekilliği-Uygulayıcılar için Bir Kılavuz”, “Hakimler Nasıl Karar Verirler: Hükümleri Okumak, Yazmak ve Analiz Etmek” sayılabilir.

Geri Dön
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et