Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  1. Ana Sayfa
  2. Ortaklarımız
  3. Şebnem Akipek Öcal

Şebnem AKİPEK ÖCAL

Prof. Dr.

Şebnem AKİPEK ÖCAL

1967 yılında Ankara’da doğdu. 1985 yılında birincilikle girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1989 yılında birincilikle bitirdikten sonra, University of London, London School of Economics and Political Science’dan yüksek lisans, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden doktora derecesini aldı.

Akademik hayatına Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak başlayan Akipek Öcal, aynı Fakülte’de Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör olarak görev yaptı. Bu süre zarfında Ankara Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nda Müdür, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Hukuk Müşaviri ve Kadir Has Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulundu. Ekim 2018 tarihinde Ankara Üniversitesi’nden emekli olduktan sonra TED Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak Kasım 2018’de göreve başladı.

Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Tüketici Hukuku, Taşınmaz Hukuku, Bankacılık Hukuku, Enerji Hukuku, Sağlık Hukuku, Uluslararası Tahkim, Arabuluculuk ve Viyana Satım Sözleşmesi konularında lisans ve lisansüstü dersler verdi. Akademik çalışmaların yanında hukuki danışmanlık, tahkim avukatlığı ve ICC’de hakemlik dâhil, çok sayıda tahkimde hakem veya uzman olarak yer alan Akipek Öcal’ın yayınlanmış çok sayıda kitabı, kitap bölümü ve makalesi bulunmaktadır. Konferans, sempozyum ve panellerde farklı konularda iki yüze yakın tebliğ sunmuş ve davetli konuşmacı olarak katılmıştır. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca, iyi derecede Fransızca ve Latince bilmektedir.

Geri Dön
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et